O mnie

Kilka słów o mnie

Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach zootechniczych, a konkretnie na praktykach, które odbywałem w lokalnym zoo. Nie wiedząc jeszcze za wiele o gadach, otrzymałem w spadku 4 młode gekony lamparcie na odchowanie.

Nie miałem dużego doświadczenia, więc przechowywałem je w plastikowym pudełku, zapewniając oczywiście odpowiednie nagrzewanie i suplementację. Chciałem wiedzieć jak najwięcej, więc zacząłęm zgłębiać temat. Czytałem fora terrarystyczne, które były poświęcone gadom, a także poradniki innych hodowców i właścicieli jaszczurek. Po kilku tygodniach, pod koniec listopada 2015 roku kupiłem pierwsze terrarium dla gekonów, które służy mi do dziś.

Kolejny przełom nastąpił na święta tego samego roku, kiedy otrzymałem w prezencie samca agamy brodatej. Decyzja o zakupie kolejnego terrarium była oczywista. Potem poszło już z górki – skoro jest samiec, przydałaby się druga agama brodata – tym razem samica. Pojawiły się pierwsze jajka, które wyklułem w inkubatorze własnej konstrukcji i cała historia trwa do dzisiaj.

Po 5 latach doświadczeń, to już nie tylko 4 gekony lamparcie w plastikowym pudełku, ale 17 terrariów, 600 odchowanych agam brodatych, 300 gekonów lamparcich, 100 gekonów orzęsionych i niezliczona ilość gekonów płaczących. Wciąż się nie zatrzymuję i poznaję nowe gatunki, już nie tylko jaszczurek, ale również węży, płazów i owadów.

Dorosła felsuma madagaskarska siedzi na gałęzi
Dorosły gekon lamparci w terrarium

Moja hodowla gadów

Zajmuję się hodowlą kilku gatunków jaszczurek:

Od niedawna posiadam również terraria z felsumami madagaskarskim oraz pytonami królewskimi – tutaj jednak sam czekam jeszcze za pierwszymi jajkami, by móc rozwijać się dalej.

LAT PASJI
0
GATUNKÓW
0
WYKLUTYCH JAJ
0 +
ZJEDZONYCH KARALUCHÓW
0 +