Hodowla agam brodatych

Mała agama brodata - cena i dostępność jaszczurek

Poniżej znajdują się małe agamy brodate, które aktualnie sprzedajemy – pochodzą one z własnych nadwyżek hodowlanych. Ich cena zależy od odmiany kolorystycznej. Pod każdym zdjęciem znajdziesz opis agamy, jej płeć oraz cenę za pojedynczą sztukę z danej grupy.

Cena agamy brodatej kształtuje się zwykle w granicach 150-500 zł. Ostateczny koszt jaszczurki zależy od jej koloru i płci – rzadsze odmiany zwykle są droższe. Agama brodata dostępna u hodowcy ma lepszą cenę niż w sklepie zoologicznym.

Oferuję wysyłkę za pośrednictwem PKP (przesyłka konduktorska) przewóz BlaBlaCarem lub inną opcją, która będzie bezpieczna dla jaszczurki. Możesz też odebrać ją osobiście w Bydgoszczy.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz pod adres kontakt@gadyzbroda.pl.

Możesz też napisać do nas na Facebooku – https://www.facebook.com/Gadyzbroda

Agamy brodate na sprzedaż - aktualna oferta

Poniżej znajdziesz małe agamy brodate na sprzedaż.

Cena oraz odmiana agamy znajduje się pod każdym ze zdjęć. Pod zdjęciami maluchów znajdziesz także zdjęcia rodziców.

Polub nas na Facebooku by być na bieżąco – klik!

Agama brodata - hodowla

Spośród wszystkich zwierząt, które hoduję, największą słabość mam do agam. Śmiało mogę powiedzieć, że to jeden z moich ulubionych gatunków jaszczurek. Mimo że wszystkie inne gady równie mocno mnie fascynują, to jednak zawsze najwięcej serca (i pieniędzy) wkładam właśnie w agamy. Wyrazem mojej sympatii do nich może być chociażby fakt, że o ile inne jaszczurki swoje imiona zawdzięczają raczej odmianom, kolorom, liczbom porządkowym, to każda agama zawsze musi mieć imię, jakby był to członek rodziny.

Hodowla agam brodatych (Pogona vitticeps) to 8 dorosłych samic, rozmieszczonych w kilku terrariach. Wśród nich posiadam różne odmiany, m.in. hypo, trans, orange, leatherback, red, classic, yellow, citrus. Aby sprawdzić, jakie aktualnie mam małe agamy brodate na sprzedaż, możesz również odwiedzić mojego OLX-a. Nie prowadzę sprzedaży agam brodatych na Allegro, ponieważ tam transakcja zwykle ogranicza się do sprzedaży bez wcześniejszego kontaktu z przyszłym właścicielem. Mimo wszystko lepiej wszelkie kwestie ustalić jeszcze przed zakupem i mieć pewność, że kupujący jest przygotowany na posiadanie gada i ewentualnie dać wskazówki.

Agama brodata witblits siedzi na korzeniu w terrarium

Odmiany barwne (kolory) agam brodatych

W naszej hodowli znajdziesz agamy brodate następujących o następujących odmianach barwnych:

 • agama yellow (odmiana żółta) – są to jaszczurki o żółtym kolorze,
 • agama orange (odmiana pomarańczowa) – jaszczurka o ubarwieniu pomarańczowym, będącym połączeniem agamy o odmianie red i yellow,
 • agama red (odmiana czerwona) – jaszczurka o czerwonej barwie,
 • agama citrus (odmiana cytrynowa) – odmiana wyodrębniona z odmiany yellow, posiada charakterystyczny cytrynowy kolor.

Wszystkie powyższe selektywne odmiany agam brodatych mogą występować z następującymi cechami:

 • hypomelanistyczna (hypo) – agama brodata ze zredukowaną ilością czarnego barwnika.
 • leatherback – agama o odmianie leatherback cechuje się skórą ze zredukowaną ilością kolców,
 • translucent (trans) – agama posiadająca jednolite czarne oczy i przejrzystą skórę.

Ostatnio zdecydowałem się na kupno agamy brodatej – samca odmiany witblits, jednak dopiero przygotowuję go do rozmnażania. Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to młode będą dostępne na kolejny sezon w 2022 r.

Transport agamy - połączenia z Bydgoszczą

Do najpopularniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych metod dostarczenia agamy należy transport pociągiem, np. Intercity lub TLK. Zwykle największe miasta w Polsce posiadają bezpośrednie połączenia z Bydgoszczą i są to między innymi trasy takie jak:

  • Bydgoszcz – Warszawa – transport agamy brodatej trwa ok. 4 godzin,
  • Bydgoszcz – Kraków – jaszczurka dotrze do Ciebie w 6 godzin,
  • Bydgoszcz – Katowice – przewóz agamy potrwa 4 godziny,
  • Bydgoszcz – Poznań – bardzo szybka trasa, agama dojedzie po 1,5 godziny,
  • Bydgoszcz – Gdynia – przejazd potrwa ok. 2 godziny,
  • Bydgoszcz – Gdańsk – agama będzie dostarczona w 1,5 godziny,
  • Bydgoszcz – Łódź – transport jaszczurki potrwa około 3,5 godziny,
  • Bydgoszcz – Szczecin – podróż zajmie około 5,5 godziny,
  • Bydgoszcz – Lublin – przejazd na tej trasie zajmuje ok. 6 godzin,
  • Bydgoszcz – Wrocław – zwierzę dojedzie w ok. 3,5 godziny,
  • Bydgoszcz – Toruń – jaszczurka dojedzie w mniej niż godzinę. W przypadku takiej odległości polecam też odbiór osobisty,
  • Bydgoszcz – Bielsko-Biała – przewóz trwa około 7 godzin,
  • Bydgoszcz – Częstochowa – transport zajmie 5 godzin,
  • Bydgoszcz – Opole – zwierzę dotrze w 5-7 godzin.

Jeśli nie znalazłeś swojej miejscowości powyżej, a interesuje Cię agama z mojej hodowli, skontaktuj się – sprawdzę jakie mamy możliwości i na pewno znajdziemy jakieś dobre rozwiązanie. które będzie bezpieczne dla jaszczurki.

Agama brodata - sklep zoologiczny czy hodowla?

Oferujemy korzystniejsze ceny agam brodatych niż w sklepach zoologicznych i na Allegro – masz też pewność, że zwierzęta są zadbane, odpowiednio suplementowane, karmione i naświetlane. Posiadamy też szerszy wybór jaszczurek – w sklepie zoologicznym najczęściej znajdują się pojedyncze sztuki i najbardziej klasyczne odmiany. Dodatkowo mamy niższe ceny niż sklep zoologiczny.

Mamy ponad 6-letnie doświadczenie w hodowli agam brodatych, więc służymy pomocą i doradztwem na każdym etapie, w tym jeszcze przed zakupem jaszczurki. Chcemy tez, by zwierzę miało dobre warunki u nowego właściciela, dlatego po sprzedaży także udzielamy niezbędnych wskazówek. Agamy brodate to nasza pasja, więc wszystko co z nimi związane daje nam ogromną przyjemność. Jeśli jeszcze zastanawiasz się gdzie kupić agamę brodatą, wybierz Gady z brodą!

Jak przygotować się do kupna agamy brodatej?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem agamy, to swoje przygotowania powinieneś zacząć od zapewnienia jej odpowiednich warunków i terrarium, a dopiero potem zdecydować się na kupno jaszczurki. W przeciwnym wypadku, nieodpowiednie warunki będą wpływać niekorzystnie na jej zdrowie i rozwój. Do najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić należą:

 • terrarium – powinno ono mieć wymiary wynoszące co najmniej 120x60x60 cm. Jeśli masz większe – super! Jeśli mniejsze – musisz się liczyć z tym, że wraz ze wzrostem jaszczurki i tak będziesz musiał wymienić po kilku miesiącach zbiornik na większy. W przeciwnym wypadku za małe terrarium zahamuje wzrost agamy i wpłynie negatywnie jej zdrowie. Najpopularniejsze są terraria drewniane z płyty meblowej – lepiej izolują warunki panujące wewnątrz od tych, które są poza terrarium. Zbiornik wolniej traci ciepło, a temperatura w środku jest bardziej zrównoważona. Oczywiście terrarium szklane również będzie odpowiednie, musisz tylko pamiętać o zabudowaniu przynajmniej 2 ścianek, tak by zwierzę nie czuło się obserwowane z każdej strony. Terrarium powinno również posiadać wentylację grawitacyjną, tak by następowała wymiana powietrza.
 • wystrój ścianek w terrarium – by zwiększyć przestrzeń życiową jaszczurki, warto wykonać ściankę strukturalną z półeczkami. Smok chętnie będzie się po nich wspinać, jedną z półeczek możemy także zaaranżować na wyspę ciepła.
 • lampa UVB – wspólnie z lampą grzewczą będzie stanowić wyspę ciepła. Lampa UVB emituje promienie UV, które wspomagają wytwarzanie witaminy D w organizmie agamy. Witamina D umożliwia z kolei wchłanianie wapnia. Jest wiele możliwości doboru oświetlenia UV, np. lampa kompaktowa UVB, świetlówka UVB lub metahalogen.
 • lampa grzewcza – montujemy ją obok lampy UVB. Pozwoli ona utrzymać w terrarium odpowiednią temperaturę. Tuż pod lampą, w miejscu, gdzie jaszczurka będzie się wygrzewać powinna ona wynosić 38-40 stopni, natomiast w najzimniejszym miejscu terrarium temperatura powinna mieć 25 stopni. Lampa powinna być zamontowana co najmniej 30 cm od dolnej powierzchni, na którą pada światło, tak by agama nie mogła jej sięgnąć i niechcący się poparzyć.
 • podłoże do terrarium – u małych agam najlepiej stosować papierowe ręczniki, które łatwo sprzątać i są niegroźne dla jaszczurki. U dorosłej agamy jako podłoże możemy użyć np. gliny wędkarskiej wymieszanej z piaskiem na mokro lub np. granulat celulozowy. Należy unikać drewienek bukowych, granulatu kukurydzianego, drobnych kamyków.
 • karma dla agamy – agama spożywa owady, takie jak np. karaczany, świerszcze, szarańczę oraz rośliny (np. rukola, roszponka, większość kiełków, bazylia). Młoda jaszczurka powinna przede wszystkim spożywać owady, w diecie dorosłej jaszczurki powinny dominować przede wszystkim rośliny.
 • suplementacja – razem z owadami podajemy wapno (bez witaminy D3) 5 razy w tygodniu. Przez pozostałe 2 dni w tygodniu podajemy mieszankę witaminową dla gadów.
 • akcesoria – 2 miseczki – jedna na owady i druga na wodę. Opcjonalnie można też umieścić basen z wodą. Oprócz tego, jeśli chcemy mieć pewność, że w terrarium panują odpowiednie warunki, można skorzystać z termometru i higrometru.

Samiec czy samica? Która agama będzie lepsza na początek?

Jeśli to Twoje pierwsze doświadczenie z gadami, zdecydowanie lepiej będzie, jeśli kupisz samca. Dlaczego? Samica nawet jeśli nie zostanie dopuszczona, będzie cyklicznie składała niezapłodnione jaja. Musimy wówczas pamiętać o tym, by zapewnić jej szczególne warunki i spokój. Należy jej włożyć do terrarium pojemnik z substratem (wilgotnym piaskiem lub torfem), tak by mogła wykopać dół i złożyć w nim jaja.

Nieprawidłowe warunki w terrarium, stres i nieodpowiednia suplementacja mogą doprowadzić do zatrzymania jaj i wówczas konieczna będzie interwencja weterynarza. Agama brodata, która będzie samcem będzie mniej zobowiązująca i nie będziemy narażeni na dodatkowe czynności przy pielęgnacji zwierzaka.

Czy agama wymaga dokumentów?

Nie, agama nie potrzebuje zaświadczenia o urodzeniu w niewoli oraz zezwoleń i świadectw CITES, ponieważ nie jest gatunkiem zagrożonym wymarciem. Hodowla agam brodatych nie wymaga także dodatkowych formalności związanych z zakupem.

Agama brodata - sprzedane mioty

Poniżej znajdują się dawne oferty i ceny agam brodatych, które zostały sprzedane. Wśród nich znajdują się małe agamy brodate o różnych odmianach, m.in. leatherback, red (czerwona), orange, yellow, classic. Wciąż rozwijam hodowlę, więc z biegiem czasu będę wprowadzał kolejne odmiany.

Agamy są posegregowane według poszczególnych miotów:

Agamy brodate wyklute w kwietniu 2021 r.  z jednego miotu.

Agamy są po łączeniu samca citrus hypo trans leatherback i samicy orange leatherback het hypo.

Dorosły samiec oraz samica agamy brodatej
Na górze samiec hypo trans citrus leatherback - ojciec młodych, na dole samica orange leatherback het hypo - matka młodych

Agamy brodate wyklute w marcu 2021 r.  z dwóch miotów.

Agamy są po łączeniu samca citrus hypo trans leatherback i samicy yellow classic.

Dorosłe agamy brodate samiec odmiany hypo trans citrus i samica odmiany yellow
Na górze samica yellow - matka młodych, na dole samiec hypo trans citrus leatherback - ojciec młodych

Agamy brodate wyklute na przełomie lutego/marca 2021 r.  z jednego miotu.

Agamy są po łączeniu samca citrus hypo trans leatherback i samicy yellow classic.

Agamy brodate wyklute na przełomie sierpnia/września 2020 r.  z trzech różnych miotów.

Agamy są po różnych samcach o odmianach orange hypo leatherback pastel i red hypo trans oraz po samicach orange yellow i orange hypo leatherback.

Agamy brodate z miotu wyklutego w listopadzie 2020 r.

Maluchy były po rodzicach o odmianach orange hypo leatherback pastel (ojciec) i yellow/classic (matka). Wśród nich znalazły się zarówno leatherbacki jak i jaszczurki z kolcami w kolorach orange i yellow.