Gekon orzęsiony - hodowla i sprzedaż

Gekony orzęsione - cena i dostępność

W tym miejscu znajdziesz aktualną ofertę gekonów orzęsionych. Cena jest uwarunkowana wieloma czynnikami, m.in. odmianą, rozmiarem i płcią.

Cena gekona orzęsionego kształtuje się zwykle w przedziale od 300 do 1000 zł.

Możliwa bezpieczna wysyłka PKP lub BlaBlacarem lub odbiór osobisty w Bydgoszczy.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz pod adres kontakt@gadyzbroda.pl.

Zapraszam też do kontaktu za pośrednictwem Facebooka – https://www.facebook.com/Gadyzbroda

Poniżej znajdziesz gekony orzęsione, które mam obecnie na sprzedaż. Cena, odmiana, waga i płeć są w opisie zdjęć.

Aktualna oferta gekonów orzęsionych

Poniżej znajdziesz gekony orzęsione na sprzedaż. Jaszczurki są własnymi nadwyżkami hodowlanymi.

Polub nas na Facebooku by być na bieżąco – klik!

Pod każdym zdjęciem znajdziesz informacje na temat wieku, odmiany, wagi i ceny gekona.

Gekony orzęsione - hodowla jaszczurek

Gekony orzęsione są polecane początkującym entuzjastom jaszczurek. Nie wymagają szczególnej opieki ani osprzętu, takiego jak np. lampa grzewcza (o ile temperatura w pomieszczeniu nie spada poniżej 20 stopni). Wystarczy proste pionowe terrarium o wymiarach 40x40x60 wraz z wystrojem (korzenie, prawdziwe lub sztuczne rośliny). Zwierzęta te prowadzą raczej nocny tryb życia, dzień spędzają zwykle w kryjówkach.

Odmiany gekona orzęsionego w mojej hodowli

Gekony orzęsione mogą występować w wielu wariantach kolorystycznych oraz posiadać różne wzory i struktury. Poniżej opiszę te odmiany gekonów orzęsionych, które występują w mojej hodowli:

 • bicolor – gekon ma jeden kolor, który występuje w dwóch odcieniach. Pierwszy z nich jest paskiem biegnącym od głowy przez środek pleców, a drugi występuje na pozostałych obszarach ciała.
 • tricolor – gekon jest ubarwiony 3 kolorami.
 • pinstripe – gekon orzęsiony posiada wyraźne pasy na plecach,
 • full pinstripe – gekon orzęsiony posiada wyraźne pasy na plecach, które nie są przerwane w żadnym fragmencie,
 • phantom pinstripe
 • harlequin – gekon orzęsiony ma wyraźnie wysoki rysunek (motyw) na bokach ciała,
 • extreme harlequin – rysunek na bokach ciała gekona orzęsionego sięga aż do grzbietu,
 • flame
 • tiger – przez plecy gekona biegnie wzór przypominający tygrysie paski.
 • lilly white

Jak przygotować się do kupna gekona orzęsionego?

Przygotowania do kupna gekona orzęsionego powinniśmy rozpocząć od zapewnienia mu właściwych warunków. Samo zwierzę powinniśmy kupować na samym końcu, kiedy mamy już skompletowane wszystkie elementy niezbędne do hodowli, takie jak:

 • terrarium – gekony orzęsione wymagają terrarium o orientacji pionowej. W naturze jaszczurki żyją na drzewach, więc muszą mieć w zbiorniku przestrzeń do wspinania się. Dorosłe  osobniki osiągają rozmiary sięgające do 20-25 cm, więc terrarium dla dorosłej jaszczurki powinno być odpowiedniej wielkości i wynosić minimum 45x45x60 cm. Młode gekony możemy trzymać w mniejszym terrarium, pamiętając jednak by wraz ze wzrostem zmieniać zbiornik na większy. Z uwagi na częste spryskiwanie wnętrza zbiornika praktyczniejsze będzie terrarium szklane, które nie będzie podatne na zawilgocenia. Jeśli zdecydujemy się na terrarium drewniane, musimy pamiętać o zabezpieczeniu drewna, np. folią w płynie.
 • wystrój ścianek – terrarium dla gekona orzęsionego powinno mieć wystrój, który będzie dawał jaszczurce poczucie bezpieczeństwa. Powinniśmy umieścić w nim kryjówki, tak by zwierzę mogło się skryć – jako kryjówki mogą posłużyć np. łupina kokosa, doniczka z nawierconym wejściem, odwrócony pojemnik o nieprzezroczystej fakturze. By zapewnić naturalny wygląd zbiornika, należy umieścić żywe lub sztuczne rośliny, takie jak np. epipremnum lub hoja – rośliny tolerują wysoką wilgotność, więc będą się rozrastać dawając kolejne kryjówki.. W terrarium dla gekona orzęsionego warto również umieścić tuby z korka dębowego, korzenie i inne elementy, które urozmaicą teren.
 • podłoże do terrarium – dno terrarium dla gekona orzęsionego możemy wyłożyć mieszanką torfu i włókna kokosowego. Zadaniem podłoża będzie utrzymywanie właściwej wilgotności oraz pochłanianie wody, którą będziemy spryskiwać terrarium. U młodych gekonów orzęsionych zamiast podłoża z torfu i włókna kokosowego możemy stosować ręczniki papierowe.
 • karma dla gekona i suplementacja – jaszczurka będzie spożywać zarówno owady karmowe jak również gotowe karmy przeznaczone dla jaszczurek, taki jak np. Pangea lub Repashy. Oprócz tego okazjonalnie możemy gekonowi orzęsionemu podawać owoce, pamiętając jednak że nie mogą one być podstawowym składnikiem diety. Oprócz tego jaszczurkę należy suplementować wapniem i witaminą D3.

Sklep zoologiczny czy hodowla? Gdzie kupić gekona?

Od ponad 6 lat zajmujemy się hodowlą jaszczurek, w tym gekonów orzęsionych Wiedza, którą posiadamy to nie tylko książki, ale przede wszystkim praktyka zdobywana latami, więc odpowiednio doradzimy jeszcze przed zakupem gekona.

W sklepie zoologicznym (oczywiście nie generalizując) najczęściej informacje na temat gatunków jaszczurek są powierzchowne, a niekiedy nawet błędne. Wybór w sklepie najczęściej ogranicza się także do pojedynczych osobników, natomiast hodowla oferuje szerszy wybór i wiele różnych odmian.

Transport gekona orzęsionego z Bydgoszczy

Oferujemy możliwość bezpiecznego transportu gekona orzęsionego na terenie całej Polski. Gekon jeszcze tego samego dnia dojedzie na miejsce, a podróż będzie najkrótsza i najmniej stresująca z wszystkich możliwych. Dostawa gekona orzęsionego nastąpi w ciągu 1-7 godzin w zależności od trasy. Przykładowe połączenia to:

 • Bydgoszcz – Warszawa – gekon orzęsiony dotrze w ok. 4 godziny,
 • Bydgoszcz – Gdańsk – jaszczurka dojedzie w 1,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Wrocław – gekon orzęsiony dojedzie w ok. 3,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Toruń – gekon dojedzie w mniej niż godzinę. Możliwy też odbiór osobisty w Bydgoszczy,
 • Bydgoszcz – Łódź – podróż gekona orzęsionego potrwa około 3,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Poznań – jaszczurka dotrze w 1,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Gdynia – transport gekona orzęsionego zajmie ok. 2 godziny,
 • Bydgoszcz – Katowice – gekon orzęsiony dojedzie w 6 godzin,
 • Bydgoszcz – Częstochowa – przewóz gekona orzęsionego zajmie 5 godzin,
 • Bydgoszcz – Kraków – orzęsek dotrze w 6 godzin,
 • Bydgoszcz – Szczecin – transport jaszczurki zajmie około 5,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Lublin – podróż gekona orzęsionego zajmie ok. 6 godzin,
 • Bydgoszcz – Opole – gekon dotrze w 5-7 godzin.
Jeśli masz inną propozycję transportu gekona orzęsionego, np. BlaBlaCarem lub odbiór osobisty odezwij się – wszystko jest do indywidualnego ustalenia.

Archiwalne oferty gekonów orzęsionych

Poniżej znajdują się gekony orzęsione, które zostały sprzedane i powędrowały do nowych domów. Jeśli któraś z odmian Cię zainteresuje, napisz i jak tylko pojawi się gekon orzęsiony o podobnym typie, dam Ci znać!

5/5 - (38 votes)