Gekon lamparci - hodowla i sprzedaż

Gekon lamparci to jaszczurka, którą tutaj możesz kupić! W tym miejscu znajdziesz eublefary w dobrej cenie, które pochodzą z mojej hodowli. Oferujemy bezpieczny transport na terenie całej Polski. Zapraszamy do kontaktu!

Gekon lamparci na sprzedaż - dostępne eublefary

Obecnie nie mam dostępnych gekonów lamparcich.

Pod każdym ze zdjęć znajdziesz opis, który zawiera jego odmianę, płeć (wszystkie gekony są inkubowane na samice), wagę, geny rodziców oraz cenę.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz pod adres kontakt@gadyzbroda.pl

Możesz też skontaktować się z nami na Facebooku – https://www.facebook.com/Gadyzbroda

Mały gekon lamparci - cena i dostępność

Wszystkie gekony lamparcie urodziły się w mojej hodowli i są sprzedawane jako nadwyżki hodowlane. To ile kosztuje gekon lamparci zależy od odmiany kolorystycznej oraz płci. Pod każdym ze zdjęć znajduje się opis jaszczurki – znajdziesz tam informację na temat wieku, płci, wagi oraz odmiany gekona.

Cena gekona lamparciego kształtuje się zwykle w granicach 300-800 zł. Ostateczna cena zależy od wielu czynników takich jak odmiana gekona, płeć oraz geny, które posiadają jego rodzice. Rzadsze odmiany kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Gekon lamparci kupiony u hodowcy ma lepszą cenę niż w sklepie zoologicznym.

Możliwy odbiór osobisty w Bydgoszczy, bezpieczna wysyłka BlaBlaCarem lub przesyłką konduktorską PKP. W grę wchodzą również inne bezpieczne metody wysyłki – jest to do indywidualnego ustalenia.

Jeśli dopiero przygotowujesz się do kupienia gekona, przeczytaj krótki poradnik mojego autorstwa: https://gadyzbroda.pl/gekon-lamparci

Jak przygotować się do kupna gekona lamparciego?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad odmianą gekona lamparciego, którego chcemy kupić, powinniśmy najpierw przygotować dla niego odpowiednie warunki i nie planować wszystkiego na ostatnią chwilę. Powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • terrarium – zbiornik dla jednego eublefara powinien mieć wymiary 60x40x40. Może to być zarówno terrarium szklane jak i drewniane (wykonane z płyty meblowej). Dorosłe osobniki eublefara osiągają długość do 30 cm, więc zwierzę musi mieć odpowiednio dużo przestrzeni życiowej, na której nie możemy oszczędzać. Terrarium powinno mieć wentylację grawitacyjną, tak by następowała stała wymiana powietrza. Akwarium nie nadaje się na lokum dla gekona.
 • wystrój terrarium – w terrarium możemy skonstruować ściankę strukturalną, po której zwierzę będzie mogło się wspinać. Koniecznie należy zadbać również o kryjówki – jedną umieszczamy w strefie chłodnej i jedną w strefie ciepłej. Kryjówka w strefie chłodnej powinna być wilgotna, tak by gekonowi łatwiej było przechodzić wylinkę. By zapewnić takie warunki, możemy na dno pojemniczka położyć ręczniki nasączone wodą.
 • źródło ogrzewania – zbiornik powinien być podzielony na dwie strefy – chłodną i ciepłą. W związku z tym w strefie ciepłej powinniśmy zamontować źródło ciepła – najlepiej wykorzystać do tego promiennik ciepła (umieszczony w terrarium) lub matę grzewczą (umieszczoną poza terrarium).
 • podłoże – powinno być bezpieczne dla gekona, tak by w razie połknięcia nie powodowało czopowania lub obrażeń wewnętrznych. Najlepiej wykorzystać drobny pellet drzewny Chipsi Ultra lub mieszankę gliny wędkarskiej z piaskiem i wodą, która po zaschnięciu tworzy twardą skorupę niemożliwą do spożycia.
 • karma – gekony lamparcie są jaszczurkami mięsożernymi, którym w codziennej diecie należy podawać żywe owady, takie jak np. larwy mącznika młynarka, karaczany, świerszcze, szarańczę. Zwierzęta nie spożywają roślin ani owoców!
 • suplementacja – gekon powinien mieć na stałe w terrarium 1 miskę z wapniem z dodatkiem witaminy D3. Dodatkowo 1-2 razy w tygodniu razem z owadami powinniśmy podawać mieszankę witaminową (bez dodatku witaminy D3).
 • akcesoria – oprócz kryjówek, w terrarium powinny znajdować się miski na wodę, pokarm i wapń. Dodatkowo dla urozmaicenia terenu możemy umieścić korzenie i inne elementy, które będą dla gekona urozmaiceniem terenu.

Gekony lamparcie - o hodowli gekonów

Gekon lamparci znany także pod nazwą gekon tygrysi lub eublefar tygrysi, to prosta w utrzymaniu jaszczurka, która nie ma szczególnie dużych wymagań, a w hodowli domowej może dożyć nawet do 20 lat. Jest polecany osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z gadami, a chciałyby mieć gadziego przyjaciela. Jaszczurki tego gatunku najbardziej aktywne są nocą i są łatwe do oswojenia. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad, by zwierzę było zdrowe.

Moja hodowla gekonów lamparcich (Eublepharis macularius) to 15 dorosłych samic i 3 samce rozmieszczone w kilku haremach.

Wśród nich posiadam jaszczurki następujących odmian:

 • samce; mack snow blizzard, super hypo tangerine i mack snow tremper albino,
 • samice: sunglow, mack snow, classic, tremper albino, eclipse, white and yellow, diablo blanco, hypo tangerine.

Małe gekony lamparcie, które sprzedaję pochodzą właśnie od wyżej wskazanych rodziców, więc ich genetyka jest znana.

Gekon lamparci - odmiany w mojej hodowli

Poniżej przedstawiam krótki opis każdej z odmian gekonów, które posiadam w hodowli. Cechy te mogą występować w różnych kombinacjach, nie zawsze musi być tak, że jaszczurka będzie posiadać tylko jedną cechę:

 • classic – gekon lamparci będzie wyglądał tak jak gekony w naturze, a więc będzie posiadał czarne cętki na plecach, a jego podkład będzie koloru jasnożółtego,
 • mack  snow – maluchy eublefara tej odmiany mają zredukowany kolor żółty, a jego podkład może być wręcz biały. Z wiekiem cecha ta może zanikać, jednak kolor jaszczurki będzie jaśniejszy względem odmiany classic,
 • blizzard – dorosłe gekony tygrysie są pozbawione wzoru, a ich kolor jest jednolity w odcieniach białym lub szarym z żółtym nalotem,
 • tangerine – gekony posiadają większą ilość pomarańczowego barwnika i występują w odciecniach od pomarańczowożółtego do ciemnopomarańczowego/czerwonego,
 • hypo – gekon lamparci ma zredukowaną liczbę cętek na plecach, ale nie jest ich pozbawiony całkowicie i zazwyczaj posiada kilka skupisk po 2-5 cętek,
 • super hypo – gekon tygrysi jest całkowicie pozbawiony cętek na plecach,
 • tremper albino – gekon jest pozbawiony czarnego pigmentu, dodatkowo posiada charakterystyczne jasne srebrne oczy z widocznymi żyłkami. Gekon lamparci tremper albino może występować w różnych kolorach np. brązowym, żółtym, białym,
 • sunglow – ta odmiana jest kombinacją odmiany hypo/super hypo i linii albinotycznej (w mojej hodowli jest to akurat tremper albino). Jaszczurka ma jednolity kolor, a jej skóra jest pozbawiona czarnego pigmentu,
 • eclipse – ta cecha dotyczy wyglądu oka gekona lamparciego – ma ono jednolity kolor (czarny lub rubinowy),
 • white and yellow – jest to cecha dominująca, kolor ze spodniej części ciała dochodzi aż do połowy boków gekona, a więc jest on do tego miejsca biały. Posiada też białą opaskę za głową, jasno zabarwiony ogon, zmniejszoną ilość cętek oraz kontrastujące kolory,
 • diablo blanco – eublefar tygrysi jest koloru białego, w ogóle nie posiada cętek, a jego oczy mają kolor rubinowy.  Ta odmiana jest kombinacją czterech genów recesywnych tzn. blizzard, tremper albino, eclipse i patternless stripe.

Bezpieczny transport gekona z Bydgoszczy

Oferujemy możliwość wysyłki gekona tygrysiego bezpieczną opcją, np. przesyłką konduktorską PKP. Gekon jeszcze tego samego dnia dojedzie na miejsce, a podróż będzie najkrótsza z możliwych. Jaszczurki są wysyłane ze stacji Bydgoszcz Główna i wszędzie tam, gdzie jest możliwość bezpośredniego połączenia jest możliwa przesyłka. Są to trasy takie jak:

 • Bydgoszcz – Warszawa – gekon lamparci dojedzie w ok. 4 godziny,
 • Bydgoszcz – Gdańsk – szybka trasa, zwierzę dojedzie w 1,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Wrocław – zwierzę dojedzie w ok. 3,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Toruń – gekon dojedzie w mniej niż godzinę. Możliwy też odbiór osobisty w Bydgoszczy,
 • Bydgoszcz – Łódź – transport eublefara potrwa około 3,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Poznań – jaszczurka dojedzie w 1,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Gdynia – transport zajmie ok. 2 godziny,
 • Bydgoszcz – Katowice – gekon tygrysi dojedzie w 6 godzin,
 • Bydgoszcz – Częstochowa – przewóz zajmie 5 godzin,
 • Bydgoszcz – Kraków – eublefar dotrze w 6 godzin,
 • Bydgoszcz – Szczecin – transport zajmie około 5,5 godziny,
 • Bydgoszcz – Lublin – podróż zajmie ok. 6 godzin,
 • Bydgoszcz – Opole – gekon dotrze w 5-7 godzin.
Jeśli masz inną propozycję transportu, np. BlaBlaCarem lub odbiór osobisty odezwij się – wszystko jest do indywidualnego ustalenia

Sklep czy hodowla? Gdzie kupić gekona lamparciego?

Dlaczego powinieneś wybrać hodowlę zamiast sklepu? Niestety wiedza ekspedientów w sklepach zoologicznych jest najczęściej znikoma lub na tyle ogólna, że informacje, które przekazują mogą być niekompletne lub wprowadzające w błąd. Dodatkowo zdarza się, że zwierzęta są trzymane w nieodpowiednich warunkach (za małe terrarium, niewłaściwe podłoże, nieprawidłowa suplementacja i dieta), co może sprawić, że jaszczurka będzie później mieć problemy zdrowotne. W sklepie zoologicznym najczęściej też nie będziesz znać pochodzenia gekona oraz jego genetyki, co jest istotne przy ewentualnym rozmnażaniu. Dodatkowo cena gekona będzie wyższa niż w hodowli.

My stawiamy przede wszystkim na dobro zwierząt – wszystkie gekony, które sprzedajemy są właściwie pielęgnowane, a ich genetyka jest znana. Służymy pomocą na każdym etapie naszego kontaktu – zarówno przed zakupem jaszczurki jak również po jej kupieniu. Mamy 6-letnie doświadczenie w hodowli różnych gatunków jaszczurek, więc nasza wiedza nie wynika tylko z książek, ale również własnych doświadczeń. To nasza pasja, więc najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, kiedy możemy pomóc!

Archiwalne oferty gekonów lamparcich

Te gekony lamparcie znalazły już nowych właścicieli i zostały sprzedane. Wśród nich są takie odmiany jako hypo tangerine, mack snow white and yellow oraz high yellow tangerine. Jeśli któraś z odmian spodobała Ci się i w przyszłości chciałbyś mieć podobną jaszczurkę – daj znać i jak tylko pojawią się podobne, odezwę się!

5/5 - (43 votes)